Ostrov Limnos

Limnos, malý řecký ostrůvek, který není zatím příliš ovlivněn masovou turistikou tak, jako mnohem známější řecké ostrovy. Svým klidem a pohodou doslova vybízí ke strávení příjemné snové dovolené.

limnos-01

Je k nalezení v severní části Egejského moře a rozkládá se na ploše zhruba 500 km2. Prakticky tvoří Limnos dva malé ostrůvky, které propojuje úzká šíje. Město, nacházející se v jižním cípu Limnosu, nese název Marina a je zároveň i hlavním městem ostrova. Byl tu vybudován moderní přístav pro jachty, které k ostrovu velmi často připlouvají.

Historicky se může město chlubit opevněním z dob benátské říše a muzeem archeologie. Marina je také zdejším kulturním centrem a právě do něj směřuje své kroky spousta návštěvníků, kteří rádi tráví čas v místních kavárničkách a obchůdcích.

Po celém, jak už bývá v Řecku obvyklé převážně hornatém, ostrově Limnos vládne poklidná harmonie. Místní obyvatelé jsou velmi vstřícní a s potěšením vyhoví i těm nejnáročnějším turistům. Restaurace a hospůdky již na velkou vzdálenost lákají na vůně čerstvě a chutně upravených ryb a celé řady dalších jídel, která s grácií uspokojí i ten nejnáročnější jazýček. Za ochutnání stojí zdejší domácí sýr, med a víno.

Limnos má též bohatou historii a je opředen celou řadou bájných příběhů. Údajně zde přebýval Hefáistos, bůh ohně, jenž měl právě na tomto ostrově svou pověstnou dílnu.

limnos-02

Výhodná pozice v jižní části Evropy zaručuje Limnosu a turistům, kteří sem přicestovali na dovolenou, teplé letní klima po celé léto. Po většinu dní na nebi svítí jasné slunce, jenž se schovává pouze se setměním. Déšť je tu velmi vzácný. Za návštěvu stojí zdejší lesy, ale i pusté pláže, romantické zátoky, písečná krajina a hlavně solné jezero.

Pobřeží Limnosu je velmi členité a údajně se zde nalézají ty nejpůsobivější pláže ze všech Egejských ostrovů. Asi je to k neuvěření, když jde o tak malý ostrůvek, ale nachází se tu téměř 100 pláží. Ta nejčastěji zmiňovaná v souvislosti s krásou nese název Plati Beach a určitě 100%-ně by ji neměl žádný návštěvník vynechat. Jedná se o nejvyhledávanější pláž Limnosu.

Pobřeží se zlatými plážemi s jemným pískem vábí turisty na letní dovolené k odpočinku a ke skotačení v průzračně čistých vodách, kde je možné se potápět a šnorchlovat. Ve většině jsou tu menší pláže, jenž bývají ukryté v malebných zátokách a které jsou jistotou ničím nerušené dovolené.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s