Ostrov Lesbos

V severovýchodní části Egejského moře, jen necelých 8 kilometrů od pobřeží Turecka, leží třetí největší z řeckých ostrovů Lesbos. Má rozlohu více než 1600 kilometrů čtverečních a trvale zde žije téměř 85.000 ostrovanů. Většími ostrovy jsou už jen Kréta a Evia.

lesbos

Na Lesbosu je velmi úrodná země a proto se tomuto ostrovu často přezdívá ostrov oliv. Na olivovníky tady turisté narazí během dovolené doslova na každém kroku. Hlavní město nese název Mytilene a jeho návštěvníci si v něm mohou prohlédnou zbytky starého města, původní architekturu, muzeum a celou řadu nejrůznějších kostelů.

Lesbos se během posledních několika let prakticky vůbec nezměnil a snaží se nepodléhat vlivu masového cestovního ruchu. Ale i tak je zde možné v čase letní dovolené narazit na poměrně rušná střediska, vhodná především pro ty návštěvníky, kteří i během své dovolené požadují, aby to v jejich nejbližším okolí žilo. Ze všech ostrovů v Egejském moři se může pochlubit největším počtem slunečních dní v roce a v létě se zde teploty běžně pohybují v rozmezí 35 – 40 stupňů.

Povrch ostrova Lesbos je ve většině hornatý, ale ani tak netrpí nedostatkem zeleně. Vznikl, stejně jako většina řeckých ostrovů, sopečnou činností. To dokazuje několik miliónů let starý zkamenělý les, na který se turisté na dovolené jezdí dívat do západní části ostrova. Na Lesbos velmi často míří návštěvníci s kožními a zažívacími problémy, neboť tyto choroby se zde léčí v oblastech Thermi, Eftalou a v městečku Polichnitos.

Drtivá většina turistů si ovšem Lesbos volí pro svou dovolenou hlavně kvůli jeho nádherným plážím. Hned několik z nich bylo oceněno modrou vlajkou, což je jen další důkaz o jejich čistotě a kvalitě. Z těch nejvyhlášenějších pláží stojí za zmínku například Agios Isodoros, Kagia, Mylovos, Kampos, Nifdad, Mytilene, Plomari, Sigri nebo Skala Kalloni.

lesbos-2

Po horkém dni prožitém na vyhřátých plážích je ideální zastavit se v některé ze zdejších hospůdek, taveren nebo restaurací a k večeři si pochutnat na některém z vynikajících pokrmů z čerstvě ulovených ryb.

Lesbos se stal jedním z nejoblíbenějších prázdninových cílů pro vyznavače pěší turistiky. Jen na málo místech lze totiž najít tak půvabnou přírodu jako na tomto ostrově. K vidění je zde téměř 300 druhů volně žijících ptáků.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s