Ostrov Mykonos

Řecký Mykonos je součástí Kykladských ostrovů, ležících ve Středozemním moři. Nachází se jihovýchodně od ostrova Tinos a severně od ostrovů Paros a Naxos.

mykonos

Jeho rozloha je jen něco málo přes 80 km2 a hlavní město se jmenuje stejně jako celý ostrov Mykonos. Má především žulové podloží a stejně jako na většině řeckých ostrovů i Mykonos se potýká s nedostatkem pitné sladké vody.

Nese jméno po Apollonovu vnukovi Mykonovi a i když nepatří k největším ostrovům, má své letiště. Druhou možností, jak se k Mykonosu dostat, je trajekt.

Mykonos je proslulý množstvím perfektně dochovaných větrných mlýnů, které jsou rozesety po celém ostrově. Pro svou krásnou přírodu, kvalitní služby a luxusní hotely si ho ke strávení své dovolené volí známé osobnosti nebo movitější turisté, kteří sem míří po moři svými luxusními jachtami nebo letecky z Athén.

mykonos-mlyny

Počasí na ostrově je velmi příjemné. Léta jsou horká a jen minimálně zde prší. Pouze na některých místech na ostrově je poměrně větrno. Tato skutečnost však láká nadšené surfery, kiteboardery a milovníky podobných větrných sportů, kteří se zde dokáží jaksepatří vyřádit.

Velkým turistickým lákadlem jsou mykonoské pláže. Většina z nich je písčitá a vody v okolí ostrova jsou dokonale čistá. Mezi nejznámější místní pláže patří Paradise, Super paradise, Elia, Platis Yialos nebo Psarou. Největší pláží na ostrově je Kalo Livadi.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s