Ostrov Kos

Řecký Kos patří do Dodekanéského souostroví a s rozlohou téměř 300 km2 je jeho třetím největším ostrovem. Jeho délka je sice kolem 40 km, ale široký je pouze 8 km. Turecký poloostrov Bodrum je od Kosu na dohled, úžina mezi nimi je široká jen 4 km.

kos

Reliéf na jihu ostrova Kos tvoří především hory a je tu také hodně větrno. I to je důvodem, proč je jižní část Kosu častým cílem pro dovolenou vyznavačů nejrůznějších vodních sportů, surfování a plachtění.

Severní část ostrova Kos je naopak poměrně rovinatá a zde si přijdou na své cyklisté. Však je také jízdní kolo v této destinaci velmi oblíbeným a hojně využívaným dopravním prostředkem. Na pokročilejší cyklisty, kteří se vydají na Kos na dovolenou, tu čekají středně obtížné kopce.

Hora Dikeo na severu nebo hora Sympatro na jihu jsou ideálním místem pro horskou turistiku. Za vidění stojí během dovolené i místní vesnice, neboť ve vyšších polohách, kam tolik nezasahuje masový turismus, se z velké části zachoval původní způsob života místních obyvatel.

Na severozápad od hlavního města Kos leží městečko Lambi. Je zde hezká písečná pláž ideální ke koupání a značné množství obchodů, restaurací i barů. Výhodou tohoto střediska je blízkost k hlavnímu městu. K dopravě do Kosu turisté, trávící dovolenou nedaleko Lambi, často využívají jízdní kolo nebo autobus.

kos-pobrezi

5 km od hlavního města se nachází i městečko Psalidi s malebnou přírodní oblázkovou pláží. Silnice, která obě města spojuje, je zároveň menší promenádou, kde se nalézá mnoho obchodů, barů a půjčoven kol a motocyklů.

Mastichari je klidnou rybářskou vesnička asi 30 km od města Kos. Ti, kdo zamíří na dovolenou právě do těchto míst, zde hledají především klid a zdejší písečné pláže. Z místního přístavu je dobré spojení na ostrovy Kalymnos a Pserimos.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s