Kde trávit na Korfu dovolenou?

Korfu (nebo též Kerkyra) se často přezdívá Zelený diamant nebo též Smaragd Středomoří. Díky poměrně častým srážkám a příznivému klimatu se zde dobře daří všemožné fauně i flóře, které přispívají ke kráse tohoto na první pohled zeleného ostrova. Jen pro zajímavost: na ostrově Korfu volně roste více než 40 druhů divokých orchideí.

korfu-skaly

Již minulosti patřila Kerkyra k často vyhledávaným cílům kvůli letní turistice a tento stav v současnosti ještě posílil. Dovolené na Korfu je velmi oblíbená už více než 150 let. Již před více než jeden a půl stoletím si jej totiž oblíbila rakouská císařovna Sissi a nechala si zde zbudovat zámeček Achilleion.

V současnosti je Kerkyra oblíbenou destinací pro dovolenou především mezi turisty z Velké Británie, kteří na Korfu cestují stopách spisovatele Georga Gordona Byrona, Geralda Durrella nebo prince Filipa, manžela královny Alžběty II., který se zde ve vile Mon Repos nedaleko města Korfu v roce 1921 narodil.

Korfu se může pyšnit především svým velmi členitým pobřežím, které se táhne v délce přesahující 200 km. Místní pláže patří k těm nejkrásnějším a nejpůsobivějším v celém Středomoří a dovolená na některé z nich má jednoduše správný šmrnc.

Většina z nich, především na západě a severu ostrova, je písčitých. V jejich blízkosti se nacházejí známá letoviska jako jsou Sidari, Acharavi a Agios Georgios a v nich tráví dovolenou nejvíce turistů.

korfu-zatoka

Naopak podél východního pobřeží jsou pláže tvořeny většinou oblázky a kameny. Tuto pro někoho ne příliš pozitivní zprávu ale vyvažuje klidnější a teplejší moře a též slabší vítr než na severu ostrova. Na východním pobřeží se nachází letovisko Dassia, které bývá turisty mířícími na Korfu na dovolenou též často vyhledáváno.

Hlavní město ostrova Kerkyra žije rušným a pulzujícím rytmem. Na ty, kteří rádi nakupují, zde čeká přehršel obchůdků s potravinami a suvenýry všeho druhu a nejrůznější restaurace a bary. Po setmění zde život rozhodně nekončí, neboť ve většině obchodů lze nakupovat i těsně před půlnocí. Kdo vyhledává noční život, může zavítat na některou z diskoték, jejichž provoz končívá často až kolem 6. hodiny ráno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s