Ostrov Rhodos

Rhodos je největším z ostrovů Dodekanéského souostroví. Stejným jménem se pyšní i středověké staré město, jež někdy bývá srovnáváno s Jeruzalémem, a již v roce 1988 bylo zapsáno na seznam památek UNESCO.

Vznik města Rhodos se datuje do začátku 14. století, avšak město stálo na tomto místě již roku 408 př. n. l. Mohutná pevnost s názvem Palác velmistrů na vrcholku kopce a dlážděná Rytířská cesta jsou asi největšími starověkými lákadly.

rhodos-motyli

Na východní straně ostrova Rhodos se pak nachází jedno plážové středisko vedle druhého. Města znovu získávají svůj osobitý ráz, avšak žádné z nich není tak osobité, jako městečko Lindos. To turistům, kteří přicestovali na Rhodos strávit dovolenou u moře, nabízí jak příjemnou pláž, tak zapadlé uličky s bílými domky.

Nad městem a pláží stojí velkolepá akropole, jejíž trosky se tyčí do výše přes 110 m a pocházejí ze 4. st. př. n. l.. V té době zde stával chrám bohyně Athény Lindoské, jeden z nejuctívanějších chrámů ve starověkém Řecku. Z původních stavby sice zbylo jen několik sloupů, ale i tak působí zříceniny impozantním dojmem. Na akropoli stojí také kostel Agios Ioannis ze 13. st.

Nejznámějším výletním místem v západní části ostrova Rhodos je proslulé Údolí motýlů. Správně by se mělo spíše jmenovat Údolí můr, ale to už nezní tak poeticky. Během léta zde totiž sídlí miliony přástevníků kostivalových, které do těchto končin ostrova Rhodos lákají neobvyklé stromy ambroně východní a jejich styraxová pryskyřice, jejíž vůně připomíná vůni vanilky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s