Ostrov Kalymnos

Řecký Kalymnos leží v Egejském moři a je čtvrtým největším ostrovem řeckého souostroví Dodekanesos (Dvanáctiostroví). Chlubit se může především bohatou historií, o čemž svědčí značné množství nejrůznějších archeologických památek, které jsou roztroušeny po celém ostrově. Vedle nich turistům, kteří sem přijíždějí strávit dovolenou, nabízí hezkou řádku krásných pláží a romantické ostrovní vesničky zvou k večerním procházkám. Kalymnos je též proslulý pěstováním mořských hub a kvůli atraktivním lezeckým terénům jej často vyhledávají horolezci.

kalymnos

Kalymnos leží poblíž tureckého pobřeží, na půli cesty mezi ostrovy Kos a Leros. Je porostlý množstvím vegetace a jeho povrch je značně skalnatý. Podél západního pobřeží se táhnou romantické zátoky a pláže, východní část ostrova je spíše pustá. Celková rozloha ostrova činí asi 100 km2. Podnebí je typicky středomořské. V létě o dovolené se na ostrově budete hřát při teplotách kolem 30°C a déšť tu prakticky neznají.

Hlavním městem je Pothia, někdy též nazývaná Kalymnos. Právě v tomto městě je na každém kroku cítit, že ostrov se nachází v samotném centru lovu mořských hub. Během procházek tu turisté na dovolené narážejí na spousty obchodů a obchůdků, které tento suvenýr nabízejí. Jen je důležité se nenechat oklamat a vybrat si tu ten správný. Kvalitní mořská houba se pozná podle tmavé barvy a co největšího počtu průduchů.

Kalymnos ovšem svým návštěvníkům, kteří se zde rozhodli strávit dovolenou, nabízí řadu dalších míst, která stojí za návštěvu. Za všechny se sluší jmenovat například původní hlavní město Chorio s rytířským hradem a pozůstatky starobylého kostela. Mirties a Masouri jsou známé svými krásnými plážemi, příjemným zážitkem je i návštěva nedalekého ostrova Telendos. Pro příznivce lezení je jeho návštěva přímo povinností. Nachází se zde více než 40 sektorů a vhodná doba ke sportu je jaro. Strmé vápencové skály sem lákají příznivce z celého světa.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s