Zelený ostrov Kefalonia

Řecká Kefalonia se každým rokem stává prázdninovým cílovým místem pro strávení dovolené u moře velkého množství turistů nejen z Evropy, ale z celého světa. K ubytování během dovolené je možné vybírat jak mezi hotely se stravou, tak jednoduššími a pochopitelně levnějšími apartmány bez stravy. V nabídce cestovních kanceláří, které se specializují na dovolenou v Řecku, je jich k nalezení dostatek.

kefalonia

Kefalonia patří mezi největší ostrovy v Jónském moři a je též 6. největším ostrovem náležícím Řecku. Jeho rozloha je téměř 800 km2. Hlavním městem Kefalonie je Argostoli a vedle vypůjčeného automobilu je možné se na jeho návštěvu vypravit trajektem nebo autobusem.

Kefalonii mezi širokou veřejností proslavil film Mandolína Kapitána Corelliho, který se zde natáčel. Do té doby ji znalo jen pár skalních příznivců Řecka, kteří už ale měli procestovány téměř všechny jeho ostrovy a strávili na nich nejednu letní dovolenou.

Kefalonia ale stále nepatří mezi příliš exponovaná letoviska, takže i v dnešní době se zde dá v průběhu sezóny dovolených najít klidná pláž téměř bez lidí. Pláže jsou zde jak písečné, tak oblázkové, a moře tak blankytně modré, až přechází zrak. Na jaře pak vše rozkvete a po celém ostrově se mísí vůně citrusů, oliv a eukalyptu.

O dovolené na Kefalonii se nabízí možnost udělat si výlet lodí na sousední Ithaku nebo vystoupat na vrcholky místních hor. K prozkoumání ostrova je pak ideální vypůjčit si auto nebo skútr.

Typickým znakem většiny řeckých ostrovů jsou větrné mlýny, které lze nalézt i na Kefalonii. Nacházejí se severně od hlavního města Argostoli. Na gurmány tu o dovolené čekají pokrmy z mořských ryb nebo výborné víno Robolla.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s